Autor

Esimesed kokkupuuted ehtekunstiga

Olen sündinud 1972. aasta jaanuari alguses ja kasvanud Tallinnas.
Väärismetallidega puutusin kokku juba varases lapsepõlves. Minu ema ja vanaema töötasid Tallinna Juveelitehases, mis asus Pärnu mnt 20. Lapsena võeti mind sageli kaasa ja koos nendega smuugeldati mind läbi väravate tehase tsehhi, kus jälgisin põnevusega ema ja vanaema töid ning tegemisi. See kõik, mida enda ümber nägin ja kogesin, jättis kustumatu jälje. Olen oma emale selle võimaluse eest väga tänulik.

Minu teekond titaanini

Noore mehena õppisin erinevaid metalle töötlema. Ema aitab selgeks teha esimesed elementaarsed kullasepa töövõtted ja saan talle abiks olla kodutöökojas. Mingiaeg oma eluetapis liigun edasi õppima ja oma tegemistega USA idakaldale. Ameerikas pakub New York mulle uusi võmalusi. Seal elades koolitasin ja täiendasin end kohaliku kullassepa juures. Omandasin uusi tehnikaid, kuidas titaani kulla ja teiste väärismetallidega kokku sobitada. Sain proovida erinevaid hõbeda töid ja sepiseid, ning õppisin väärismetalle ja materjale lähemalt tundma. Titaanitööd olen veel juurde õppinud Eestis kogenud kullassepa juhendamisel tema töökojas. Minu tegemistele on kaasa aidanud ka vanakooli juveliir Karl Tomberg oma heade mõtetega. ‘’Kullasepa Karla’’ on olnud mulle samuti suureks eeskujuks ja abiks sellel teekonnal.

Juveelitehas
Endine Tallinna Juveeli tehase hoone

Minu titaan

Titaan on mind alati huvitanud oma keeruka karakteri ja imelise metalselt-hõbedase värvi poolest. Materjali liikus ”n-liidu” ajal käest-kätte. Peamiselt oli see materjal kasutusel sõjatehastes või siis kõrgema kategooria treialite rariteet. 90’te alguses müüdi enamus haruldasi metalle, mendelejevi tabelit ja veel haruldasemaid muldmetalle läände mitmekordse kasumiga ….

Oma töös kasutan vanakooli traditsioonilisi kullassepa võtteid kui ka keerukaid metalli töötlemise tehnoloogiaid kaasaegsete masinate abil.
Titaan on unikaalne materjal, mis muudab selle kandja samuti omanäolisemaks. Käsitsi graveeritud abielusõrmused on tõeliselt ilus ja nauditav käsitöö Sulle kogu eluks.

Töödes kohtuvad sageli assümeetria – esteetiliselt puhas joon ja tippviimistlus. Mängleva kergusega nihutan raame ja meeldib piire kombata. Meeldivad nö. kõiksugu kõverpeeglid, materjali voolida-sepistada, anodeerida ja vastu seista kõikidele tema kapriisidele. Olen enda jaoks ühendanud töö ja hobi.
Minu materjal ja minu disainitud ehted on saanud EESTI ALLERGIA LIIDU tunnustuse.

Valmistan käsitööna abielusõrmuseid ning ehteid ka allergikutele. Iga huviline leiab kindlasti endale midagi.
Vajadusel võin kombineerida ja sobitada sõrmustele erinevaid väärismetalle ja teema-graveeringuid. Kõik tööd ja detailid saavad erikohtlemise ja peenhäälestuse.
Iga projekt on omamoodi väljakutse ja vajab aega. Kuulates inimese lugu ja arvestades tema ideid, mõtteid ja soove, sünnib koostöös parim taies.

Kõik tööd on valminud kavandist lõppviimistluseni käsitööna.
Võid minu juurde sõrmuseid vaatama tulla ja konsultatsioonile kasvõi ratastooliga.
Minu tööd valmivad pisikeses stuudios Tallinnas. Sinu idee – minu teostus, koostöös leiame kindlasti parima lahenduse.
Olete alati oodatud.

P:S Kallid kliendid ja sõbrad ! Kulla töötlemisel on kadu kuni -20 % !

Artiklid

Postimehe kajastus
Kodus.ee artikkel