Autorist

Esimesed kokkupuuted ehtekunstiga

Olen sündinud 1972. aasta jaanuari alguses ja kasvanud Tallinnas.
Väärismetallidega puutusin kokku juba varases lapsepõlves. Minu ema ja vanaema töötasid Juveelitehases, mis asus sel ajal Pärnu mnt. 20. Lapsena hiilisin koos nendega läbi väravate tehase tsehhi, kus jälgisin põnevusega ema ja vanaema töid ning tegemisi. See kõik, mida enda ümber nägin ja kogesin, jättis kustumatu jälje. Olen emale selle võimaluse eest väga tänulik.

Minu teekond titaanini

Noore mehena õppisin erinevaid metalle töötlema. Ema aitab selgeks teha esimesed elementaarsed kullasepa töövõtted ja saan talle abiks olla kodutöökojas. Mingiaeg oma eluetapis liigun tegemistega USA idakaldale.
Ameerikas pakub New York mulle uusi võmalusi. Seal elades koolitasin ja täiendasin end õpilasena kohaliku kullassepa juures. Omandasin uusi tehnikaid, kuidas titaani kulla ja teiste väärismetallidega kokku sobitada. Sain proovida erinevaid hõbeda töid ja sepiseid, ning õppisin väärismetalle ja materjale lähemalt tundma. Titaanitööd olen veel juurde õppinud Eestis kogenud kullassepa juhendamisel tema töökojas. “Al” elas ja töötas pikalt juveliirina Californias. Omab suurt talenti ja tal on alati suurepärased ideed. Minu tegemistele on kaasa aidanud ka vanakooli juveliir Karl Tomberg oma heade mõtetega. ‘’Kullasepa Karla’’ on olnud mulle suureks eeskujuks.

Minu titaan
Titaan on mind alati huvitanud oma keeruka karakteri ja imelise metalselt-hõbedase värvi poolest. Oma töös kasutan vanakooli traditsioonilisi kullassepa võtteid kui ka keerukaid metalli töötlemise tehnoloogiaid kaasaegsete masinate abil.

Titaan on unikaalne materjal, mis muudab selle kandja samuti omanäolisemaks. Käsitsi graveeritud abielusõrmused on tõeliselt ilus ja nauditav käsitöö Sulle kogu eluks.
Töödes kohtuvad sageli assümeetria – esteetiliselt puhas joon ja tippviimistlus. Mängleva kergusega meeldib raame nihutada ja piire kombata. Meeldivad nö. kõiksugu kõverpeeglid, materjali voolida, anodeerida ja vastu seista kõikidele tema kapriisidele. Olen enda jaoks ühendanud töö ja hobi.
Minu materjal ja minu disainitud ehted on saanud EESTI ALLERGIA LIIDU tunnustuse.

Valmistan käsitööna abielusõrmuseid ning ehteid ka allergikutele. Iga huviline leiab kindlasti endale midagi.
Vajadusel võin kombineerida ja sobitada sõrmustele erinevaid väärismetalle ja teema-graveeringuid. Kõik tööd ja detailid saavad erikohtlemise ja peenhäälestuse. 
Iga projekt on omamoodi väljakutse ja vajab aega. Kuulates inimese lugu ja arvestades tema ideid, mõtteid ja soove, sünnib koostöös parim taies.
Kõik tööd on valminud kavandist lõppviimistluseni käsitööna.
Sinu idee – minu teostus, koostöös leiame kindlasti parima lahenduse. 
Võid minu juurde sõrmuseid vaatama tulla ja konsultatsioonile kasvõi ratastooliga.

Minu tööd valmivad pisikeses stuudios Tallinnas.
Olete alati oodatud.

P:S Kallid kliendid ja sõbrad ! Kulla töötlemisel on kadu kuni -20 % !

Artiklid