Titaanist

Titaanil on tohutu vastupidavus ja kergus. Viimistluses ebatavaline hõbedane helk. Materjal näeb välja valgekulla ja plaatina sarnane. Hübriidne hõbe-valge. Inimesed kellel esineb allergiat nikli, kulla või hõbedaga, ei pea enam muretsema: kui otsid isikupära ja tahad erineda. Oled mõtetes mänginud ja otsid midagi erilist. Vali Titaan! Pean titaani ehtemaailma lipulaevaks omaduste poolest.
Kullaga kombineerides ja käsitsi graveerituna valminud abielusõrmused näevad välja ilusad ja isikupärased. See on tõeliselt ilus ja kordumatu käsitöö kogu eluks.

Titaanist tehakse sulameid vanaadiumi, molübdeeni, ning muude elementidega, et moodustada tugevaid kergekaalulisi sulameid ehtemaailmas. Lennunduse, kosmose, autotööstuse, meditsiini, sporditarvete, F1, kuulivestid, proteesid, implantaadid jms tarbeks.
Tegu on peaaegu sama vastupidava metalliga nagu plaatina.

Titaani tootmiseks kasutatakse ka üpriski kallist magneesiumi, mistõttu on titaanil suhteliselt kõrge turuhind. Hind võib ulatuda kuni -90€ / kg kohta olenevalt margist (grade1-31).
Tema tihedus on 4,5 g/cm³.

Titaani värvivarjundid

ELEMENT 22
LEGEERITUD TITAAN
SÕJATÖÖSTUS, LABORID, KOSMOS.

Erisulamid ja materjalid/elemendid, mida leiab – võib esineda titaansulamites GRADE 6 -GRADE 31:

C- SÜSINIK
H- VESINIK
N- LÄMMASTIK
Fe- RAUD
O- HAPNIK
V- VANAADIUM
Ru- RUTEENIUM
Pd- PALLADIUM
Ti- TITAAN
Mb- MOLÜBDEEN
Nb- NIOOBIUM”

Titaanist ehted

Unikaalne ehete materjal

Abielusõrmuseid on võimalik kombineerida kividega ja teiste väärismetallidega. Graveerituna näeb välja ilus. Titaani anodeerimine võimaldab saavutada erinevaid toone (sinakas-violetne, roheline, pronks, purpur jne). Gamma varieerub.

Võimalik sepistada ja kuju muuta termotöötluse käigus. Materjal pehmeneb ja on voolitav. Kuumutamisel +1600’C kuni +2500’C õhuke TITAAN muutub ere-punaseks ja läbipaistvaks. Sellistel hetkedel tundub, et materjalil on justkui vereringe. Hästi plastiline ja voolitav. Samas tekib tunne, et kohe sulab kõik kokku. See on müüt. Mina pole propaani / hapniku seguga rikastades +1600’C juures materjali sulama saanud kodustes tingimustes. Taheneb mõne sekundiga ja on hetkega sitke ja tugev taas. Peenem traat põleb lihtsalt ära kõrgel temperatuuril.

TITAANI võib kuumutada järjest +300′ C juures u. 2000/h ja rohkemgi veel. Talub ka väga madalaid temperatuure kuni -200′ C. Merevees võib vabalt settida sajandeid, et tekiks õhuke korrosioon pinnale.

Titaanil on omad kindlad piirid muidugi ees, mis seab mulle teatud raamid. Kihlasõrmuseid titaanist ei tee. Abielusõrmusteks ideaalne!
Kõik tööd valmivad – kavandist lõppviimistluseni – käsitööna. Sõrmuste puhul kasutan titaani 6AL-4V (grade5). Materjal on äärmiselt nahasõbralik – soe ja ergonoomiline.

Titaanist ehitusmaterjal

Titaan maailmas

Titaan on valitud materjaliks Pekingi ooperimaja ja Abu Dhabi lennujaama elliptilise katuse ehitamiseks. Bilbaos asuva arhitektuuri suurteose Guggenheimi muuseumis on kombineeritud titaan, klaas ja kivi.

Jaapanis on seda unikaalset materjali kasutatud juba üle 40 aasta. Sajad ehitised kasutavad titaani, mis on edukalt lahendanud korrosiooniprobleeme paljudes tugevalt saastunud piirkondades, linnades ja rannikualadel.

Ka paljud maailmakuulsad staarid kannavad titaanist ehteid, nende hulgas nt. Kristin Scott Thomas, Kate Moss, Jeremy Renner ja paljud teised.